התמונות שהאמריקאים יתגעגעו אליהם: הקמפים של הילדים בשנה שעברה

קעמפ סאטמאר ניו יורק
השנה נאסרו פתיחת הקמפים לילדים בארצות הברית. כתב חרדים מגיש גלריה של תמונות מהקמפים בשנה שעברה. אולי הם יתקיימו גם השנה?

מעט מאד ישראלים מבינים את ההבדל בין 'קעמפ' לקאנטרי. כתב חרדים יצא לעשות קצת סדר בעניין. מתי יונהגו מחנות הקיץ גם בישראל?

ובכן, הקעפ, הוא בדרך כלל קעמפים לילדים, יש קעמפים לבנים, ויש לבנות. הילדים מגיעים עם הצוות של התלמוד תורה, כאשר הצוות מקבל דירות מיוחדות בתוך שטח הקעמפ, ושם נמצאים הילדים במשך כחמשה שבועות, כאשר ההורים רשאים לבוא לבקר בימים מיוחדים המיועדים לביקורי הורים.

הילדים ממשיכים את לימודיהם, תוך שילוב פעילויות המאורגנות על ידי הנהלת הקעמפ. עלות דמי השתתפות לילד בקעמפ, עומד על כאלף חמש מאות דולר.

ויש גם את הקעמפים המשפחתיים, שם מגיעים משפחות כל הקהילה יחד, כאשר הילדים הגדולים יותר נשלחים בדרך כלל לקעמפים של התלמודי תורה, ואילו הקטנים יותר מגיעים עם המשפחה לקעמפ של המוסדות. בקעמפים אלו אוכלים ביחד כל המשפחות את סעודות השבת, ואף ארוחות ימי חול מאורגנים על ידי הנהלת המוסדות. ישנם משפחות שמגיעות לעבוד בקעמפ, אם בהפעלת החיידר ובתי החינוך לבנות לילדים הקטנים, או בבישול ונקיון. את הנקיון עושים בדרך כלל עובדים גויים.

ויש גם קעמפים למשפחות, אשר כל משפחה חיה לעצמה ודואגת לעצמה לכל הקשור בבישול, נקיון וקניות. הנהלת הקאנטרי מתחזקת את המקום במשך כל השנה, ומפעילה במקום בקיץ את תוכניות הלימודים של הילדים. לכל היתר אחראים המשפחות עצמם.

השנה, הקמפים לילדים ובחורים נמצאים בספק. הממשל מתנגד לפתיחת הקמפים, אך נעשים מאמצים עילאיים כדי שניתן יהיה לקיימם כבכל שנה.

אם החלטתם ללכת על זה, יש לכם כאן מקום ממולץ:

פרסום המופיע בימים אלו בעיתונות החרדית האמריקאית.

דילוג לתוכן