במטרה לחזק את גדרי הצניעות: עשרות תושבים ברמת בית שמש ד' תלו שלטי צניעות על מרפסות הבתים

עקב פרסום ושיווק הדירות במערכת מחיר למשתכן, הגיעו לשכונה החרדית מספר גורמים שהתנהגותם לא מתאימה לאופי השכונה. תושבי השכונה מחדדים את המסר: בית שמש החרדית לא מתאימה לכל אחד.

השכונות החדשות בבית שמש צצות כפטריות אחר הגשם, תושבים רבים הגיעו לשכונה החדשה, אך לפתע גילו שכנים שלא הפנימו עדיין את אופי ההתנהגות והלבוש המתאימים לשכונה חרדית כרמת בית שמש ד'.

מספר שכנים שהגיעו לשכונה והבינו שהיא לא מתאימה לאופי ולהתנהגות לה הורגלה, עזבו את השכונה והשכירו דירתם לתושבים חרדים המתאימים יותר לאופי המקום. אך תמיד יש כאלו שלוקח להם זמן להבין.

לצורך כך תלו השכנים את שלטי הצניעות.

נווה שמיר
קמפיין פרסום של עליזה בלוך כנגד התחרדות רמה ה' בית שמש

יצויין, שראשת העיר בית שמש עליזה בלוך, מתנכלת לתושבים החרדים. לפני תקופה אף הגדילה עשות והרסה בית כנסת חשוב ששימש את תושבי השכונה. אך "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". הציבור החרדי בשכונה, דווקא מהזן שראשת העיר אינה מחבבת, בלשון המעטה, הולך ומתרבה. כ"י.

בנתיים, גם בשכונת רמת בית שמש ה', שם השקיעה בלוך קרוב לעשרה מליון שקלים מכספי הציבור החרדי כדי לשווק את הדירות לחילונים דווקא, בלוך נוחלת אכזבה קשה, כאשר השכונה מתאכלסת במאות משפחות חרדיות, שרכשו דירות בשכונה במיטב כספם.

קבלנים שהלכו שולל אחר הבטחותיה של בלוך שטענה שתצליח למכור את הדירות לחילונים ודתיים לאומים, נוכחו לראות שדווקא החרדים הם אלו שחפצים לקנות דירות בשכונה, ולבסוף נכנעו ומכרו את הדירות לחרדים.

בליל ל"ג בעומר, התארגנו השכנים למדורת ל"ג בעומר בנוכחות רבנים ובליווי כלי נגינה, בלוך שלחה את המשטרה לפרק ברשעות ואכזריות את החגיגה. אך דווקא המעשה הנפשע חיזק יותר את התושבים, ובמוצאי שבת כאשר הגיעה בלוך למקום לקיים חגיגת יום ירושלים בלווית קבוצה קיצונית ורעשנית של חבריה מהעיר הוותיקה ושכונת המשקפיים, הם שילחו אותה מהמקום בקול מחאה כפי המגיע לה.

דילוג לתוכן